Міжнародний день рідної мови
Міжнародний день рідної мови

Поділитися новиною:

Міжнародний день рідної мови

В Україні Міжнародний день рідної мови відзначають починаючи з 2000 року, з метою захисту мовного і культурного різноманіття та багатомовності.

     21 лютого весь світ відзначав Міжнародний день рідної мови. Це свято доволі молоде. Його проголошено Генеральною конференцією ЮНЕСКО в листопаді 1999 року з метою захисту мовної та культурної багатоманітності. Тема Міжнародного дня рідної мови 2018 року: “Збереження лінгвістичної різноманітності та просування багатомовності”.

     В Україні Міжнародний день рідної мови відзначають починаючи з 2000 року, з метою захисту мовного і культурного різноманіття та багатомовності. Адже мова є найбільш потужним інструментом збереження та розвитку нашої культурної спадщини в її матеріальних і нематеріальних формах. Нині у світі існує близько 6000 мов. На жаль, майже половина з них – під загрозою зникнення. Будь-яка діяльність, спрямована на сприяння поширенню рідної мови допоможе не лише лінгвістичній різноманітності та багатомовності, а й більш повному розумінню мовних і культурних традицій у всьому світі, а також солідарності на основі розуміння, толерантності та діалогу.

      В рамках відзначення Міжнародного дня рідної мови у закладах загальної середньої освіти району організовано та проведено конференції, семінари, круглі столи, відкриті уроки, інформаційні години на тему «Рідна мова – безцінна й невичерпна духовна скарбниця народу», на яких учні поглиблювали свої знання про мову, її розвиток, місце серед інших мов світу, знайомилися з шляхами підвищення культури мовлення, з мовними обов’язками громадян, з державними документами, що стосуються української мови.  Старшокласники написали диктант єдності «Без мови немає народу». Виконуючи письмові роботи учні приєдналися до пізнання національної культури через рідне, вічне, полум’яне слово. Бо рідне слово – живильне джерело розвитку етнічної самобутності.

 

 

Альбом: Міжнародний день рідної мови
Альбом: Міжнародний день рідної мови
Альбом: Міжнародний день рідної мови
Альбом: Міжнародний день рідної мови
Web-адреса: bilrvo.gov.ua/news/id/2162 | Переглядів: 402Дата публікації: 15:15 22.02.2018
Начальник відділу
Анонс подій
Подій не заплановано
Прозорість та інформаційна відкритість (Заклади дошкільної освіти)
В'язовецький заклад дошкільної освітиВеликоборовицький заклад дошкільної освітиВеснянський заклад дошкільної освіти "Зайчик"Вікнинський заклад дошкільної освіти "Сонечко"Воробіївський заклад дошкільної освітиГулівецький заклад дошкільної освітиДенисівський заклад дошкільної освіти "Струмочок"Дідковецький заклад дошкільної освіти "Малятко"Довгалівський заклад дошкільної освітиЖемелинецький заклад дошкільної освітиЗалузький заклад дошкільної освітиКарасихський заклад дошкільної освіти "Джерельце"Кащенецький заклад дошкільної освітиКоритненський заклад дошкільної освітиКорницький заклад дошкільної освіти "Фіалка"Лепесівський заклад дошкільної освіти "Веселка"Малоборовицький заклад дошкільної освітиМикласький заклад дошкільної освітиМокроволянський заклад дошкільної освіти "Капітошка"Окіпський заклад дошкільної освітиПаньковецький заклад дошкільної освітиПерерослівський заклад дошкільної освітиПогорілецький заклад дошкільної освітиСеменівський заклад дошкільної освітиСивківський заклад дошкільної освітиСоснівський заклад дошкільної освітиСушовецький заклад дошкільної освітиХорошівський заклад дошкільної освіти "Капітошка"Шимковецький заклад дошкільної освіти "Калинка"Ямпільський заклад дошкільної освіти "Росинка"
Пошук