21 лютого весь світ відзначав Міжнародний день рідної мови. Це свято доволі молоде. Його проголошено Генеральною конференцією ЮНЕСКО в листопаді 1999 року з метою захисту мовної та культурної багатоманітності. Тема Міжнародного дня рідної мови 2018 року: “Збереження лінгвістичної різноманітності та просування багатомовності”.
В Україні Міжнародний день рідної мови відзначають починаючи з 2000 року, з метою захисту мовного і культурного різноманіття та багатомовності. Адже мова є найбільш потужним інструментом збереження та розвитку нашої культурної спадщини в її матеріальних і нематеріальних формах. Нині у світі існує близько 6000 мов. На жаль, майже половина з них – під загрозою зникнення. Будь-яка діяльність, спрямована на сприяння поширенню рідної мови допоможе не лише лінгвістичній різноманітності та багатомовності, а й більш повному розумінню мовних і культурних традицій у всьому світі, а також солідарності на основі розуміння, толерантності та діалогу.
В рамках відзначення Міжнародного дня рідної мови у закладах загальної середньої освіти району організовано та проведено конференції, семінари, круглі столи, відкриті уроки, інформаційні години на тему «Рідна мова – безцінна й невичерпна духовна скарбниця народу», на яких учні поглиблювали свої знання про мову, її розвиток, місце серед інших мов світу, знайомилися з шляхами підвищення культури мовлення, з мовними обов’язками громадян, з державними документами, що стосуються української мови. Старшокласники написали диктант єдності «Без мови немає народу». Виконуючи письмові роботи учні приєдналися до пізнання національної культури через рідне, вічне, полум’яне слово. Бо рідне слово – живильне джерело розвитку етнічної самобутності.